Vstupujete na stránky s obsahem pro dospělé.

Mucuna pruriens 200 g

Produkt nemá žádné parametry.

Produkt nemá žádné parametry.

Vysoká liána s krásnými okvětními lístky a fazolovitými plody není jen výsadou zahrádkářů nebo zemědělců . Po celé délce tropického pásu si našla u tamních léčitelů své místo a její plody se přidávaly do ozdravných směsí a afrodiziakálních nápojů , které pak užívaly při tantrických a sexuálních obřadech . Ale to pořád není všechno, co nám mohou malé hnědé fazolky nabídnout.

Ochranný amulet, náhrdelník i pomocník s nemocemi

V každém koutu světa se fazolové plody používaly na něco jiného . V Indii se sušené fazolky vařily v kravském mléce a tím vznikl afrodizikální nápoj . Mimo to je používali na zmírnění kašle , léčbu tuberkolózy , revmatu a úplavice . V Brazílii pomáhala při střevních obtížích a problémech s impotencí . Ve Střední Americe zase fazole pražili , umleli a konzumovali jako n áhražku kávy , které říkali “Nescafé”. V Mexiku a Guatemale objevily ženy i další potenciál rostliny. Z plodů si v dlouhých chvílích vyráběly přívěsky , náhrdelníky a ochranné amulety .

Tropická liána produkující fazole

Mucuna pruriens je tropická liána , která může dosáhnout výšky až 15 metrů . Mladá rostlinka je pokryta jemnými chloupky , které v dospělosti zmizí a zůstane tak holá . Listy jsou vejčitého tvaru s rýhovaním na okrajích . Bílé nebo fialové květ y zdobí celou rostlinu, mají 3 až 5 okvětních lístků a jsou dlouhé 15 až 30 cm . Plodem je 10 cm velký fazolový lusk , který je schován v oranžových chloupkách . Ty při doteku dráždí pokožku a způsoboují svědění .

Na Mucunu narazíme v celém tropickém pásu přes Střední a Jižní Ameriku , Afriku až po jihovýchodní Asii . Protože se vyskytuje téměř po celém světě, liší se i její názvy v každé oblasti. Můžeme se setkat s označením Velvet bean , Atmagupta , Cowhage , Cowitch nebo Kapikacchú .

Směs alkaloidů a L-DOPA

Mucuna pruriens je jedním z nejznámějších přírodních zdrojů látky zvané L-DOPA . Díky této látce vzniká v našem těle dopamin , který ovlivňuje třes a používá se jako antiparsonikum . Podobnost názvu s Parkinsonovou chorobo u není náhodná, protože právě tato látka se používá ke zmírnění příznaků této choroby.

Dále bychom ve fazolkách našly spoustu alkaloidů , flavonoidy , kardeolidy , alkaminy a kumariny .

Produkt zatím nemá žádné recenze.