Vstupujete na stránky s obsahem pro dospělé.

Damiána 100g

Produkt nemá žádné parametry.

• , zakoupeno v Herbal-store.cz

Myslím, že je lepší vyzkoušet bylinku z přírody, než hned sahat po chemii. Musím uznat, že tato bylinka funguje. Nejsem odborník, ale bylinkama se zaobírám už od dětství a Damiána mi pomohla u dvou, ze tří neduhů. Kamarád mi doporučil vyzkoušet Damiánu a po přečtení popisku k ní, jsem se rozhodl jí vyzkoušet. Nelituji. A balení dle vaší volby asi vyjde levněji, než chemie z lékárny. Navíc oproti chemii z lékárny, působí komplexněji, čili nemá jen jedno využití.

Produkt nemá žádné parametry.

Damiána je bohatě větvený keř vyrůstající v horkých oblastech Severní Ameriky . Ptáte se, co je na něm tak zajímavého? Jedná se o afrodiziakum , kterému holdovala celá Mayská civilizace a neuškodil jí ani vpád španělských dobyvatelů. Ti vyvářeli Damiánu indiánským ženám , aby byly povolnější a akt si více užily . Pokud tedy hledáte zaručený povzbuzovač vášně, jste na správném místě.

Mayské afrodiziakum

Damiána vyrůstá v horkém Mexiku , kde si ji jako první všimli Mayští indiáni . Ti si ze silně aromatického keře vyráběli různé nápoje na posilnění chtíče . Po dobytí Mexika Španěly užívali Damiánu slazenou medem i španělští misionáři vždy hodinu před pohlavním stykem . V 17. století se s Damiánou seznámili také v Evropě . Severoameričtí bylinkáři navíc používají rostlinku na uklidnění a na léčbu zanícených průdušek . V J ižní Americe si z ní pro změnu připravují chutný osvěžující nápoj .

Keřík se žlutými květy

Ačkoliv se stále bavíme jen o Damiáně, botanicky správně by bylo Turnera diffusa nebo Pastala rozprostřená . Svou výškou Damiána příliš neohromí , maximální vzrůst je dva metry . Lodyha je hustě větvená a na každé větvi spatříme hladké a oválné listy . Květy mají žlutou barvu a line se z nich nasladlé aroma připomínající heřmánek . Plodem je tobolka , která je ukryta v hrubé slupce . Abychom ji spatřili, museli bychom si opatřit lupu, neboť měří jen 2 až 4 milimetry . Na Damiánu narazíme na jihu Spojených států americkýc h, v Mexiku , Bolívii , Brazílii a Argentině .

A co si ji vypěstovat

Už to, že se jedná o teplomilnou rostlinu , nám naznačuje, že vypěstovat si mocné afrodiziakum Mayů nebude zdaleka tak jednoduché . Damiánu budeme pěstovat jako pokojovou rostlinu , která preferuje sušší půdu , do které hned z jara vsadíme sazenice. Ty jemně zmáčkneme přibližně 2 cm hluboko . Během sázení půdu zvlhčujeme a květináč umístíme na místo s dostatkem slunečního svitu . Teplota v pokoji nesmí klesnout pod 16 °C , jinak nám lístky opadají . Každý týden pak Damiánu hnojíme , v zimě stačí pouze jednou za měsíc . Zalíváme tak, aby měla rostlinka v podmisce neustále vodu .

Afrodiziakum které léčí

Za to, proč je Damiána tak populární, mohou její afrodiziakální účinky , které jsou zaměřeny na především na ženské pokolení . Žena je po požití uvolněnější , zvyšuje  se u nich sexuální touha  a umocňuje celý prožitek ze sexu. Pomáhá při neplodnosti a frigiditě

Kromě toho působí antidepresivně a zprůchodňuje dýchací cesty . Používá se při léčbě úzkostí , depresí , kašle a astmatu . Obsažený arbutin působí dezinfekčně v močových cestách , čímž urychluje léčbu nepříjemného zánětu

Účinné látky

V Damiáně je spousta účinných látek, které příznivě působí na náš organismus. Silice a éterické oleje působí v oblasti horních cest dýchacích a arbutin je aktivní v močovém ústrojí. Dalšími významnými látkami jsou flavonoidy , fenolické glykosidy , beta-sitosterol, beta karoten a zajímavostí je, že v Damiáně najdeme také kofein .

Jak správně užívat

Z drcených listů se připravuje odvar . Do 500 ml přidáme jednu polévkovou lžíci a přivedeme k varu . Poté ještě jednu minutu necháme listy povařit a odejmeme je z plotny. Odvar necháme 10 až 15 minut louhovat a takto připravený nápoj popíjíme 1x až 2x denně . Jestliže si Damiánu připravujeme jako afrodiziakum , popíjíme jí alespoň hodinu před pohlavním stykem .

První účinky se dostaví přibližně po 2 hodinách od požití , ale ten správný efekt si vychutnáme až po vypití několika pravidelných šálků .

Pro koho je Damiána nevhodná

Užívání Damiány nedoprovází žádné nežádoucí účinky , pokud dodržujeme doporučené množství. Damiánu nesmí užívat těhotné a kojící ženy , malé děti a lidé užívající antidiabetické léky .

• , zakoupeno v Herbal-store.cz